projekt 2

Czym są półkolonie? 

 

Półkolonia letnia lub zimowa to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w wieku od 5 lat aż po nastolatki w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, stowarzyszenia, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane przeróżne zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką, maja zapewnione wyżywienie - tak jak na obozie czy kolonii-jednak po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

Dla wielu rodziców okres wakacji stanowi problem, ponieważ muszą zapewnić dzieciom opiekę przez okres dwóch miesięcy, a z różnych powodów nie mogą wysłać dzieci na obóz poza miejsce zamieszkania. Dzięki organizowanym półkoloniom dzieci spędzające wakacje w mieście bawią się z rówieśnikami, rozwijają się, uczą i oczywiście wypoczywają, rodzice natomiast mogą spokojnie pracować lub oddać się innym obowiązkom. Półkolonie nie tylko rozwiązują problem, co zrobić z dzieckiem, ale stwarzają wiele możliwości rozwoju dzieci poprzez połączenie zabawy z edukacją.

Jest wiele rodzajów półkolonii, można, więc wybrać w zależności od zainteresowań dziecka i preferencji rodziców. W ofercie półkolonii znajdziemy półkolonie tematyczne.

Jak, co roku, w okresie wakacyjnym, KS Seba- Sport Pisz zaprasza dzieci i młodzież na aktywną półkolonie z mnóstwem zabaw i przygód . Nasza baza znajduje się na Plaży Miejskiej w Piszu. Jest malowniczym, ogrodzony ośrodkiem, położonym nad j. Roś. Na miejscu czeka na uczestników piaszczysta plaża, wieża widokowa, plac zabaw oraz boiska do gier w siatkówkę i piłkę nożną.

W naszej bazie czeka na uczestników wykwalifikowana kadra instruktorów i wychowawców, oraz sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży. Wszystko to zapewni wyśmienitą i bezpieczną zabawę oraz skuteczne szkolenie.

Nasze półkolonie oparte są o zajęcia sportowo-rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Turnusy: 5 dni (Poniedziałek-Piątek od 10:00 do15:00)

Organizator:

KS Seba- Sport Pisz

Więcej informacji oraz zgłoszenia:

Aneta Ciborowska: 664761315

Sebastian Ciborowski: 606349708

 

SEBASPORT

12-200 Pisz, ul. Spacerowa 56, tel. 606 349 708, e-mail: sebasport@op.pl